Zi plina de fotbal aseara, nu de alta dar a fost etapa in Cupa Uefa. Surprinzator sau nu, numai putin de 5 echipe romanesti au ajuns pana in aceasta faza a cupelor. Asadar, daca ati uitat ca mai exista Liga I, monopolizata de GSP TV care se vede doar la RCS/DIGI, adica la vreo 30% din populatie, aseara ati avut sansa sa vedeti la munca Rapid, Dinamo, Urziceni, Timisoara si Vasluiul.

Primul meci a fost cel al Rapidului transmis in direct de TVR 1, dar se pare ca giulestentii au deraiat in minutul 45 cand au fost penalizati cu o lovitura de la 11m ce a adus si victoria echipei germane.

Nici Dinamo nu a dus-o mai bine in deplasare, in Olanda, acolo unde cainii rosii au fost mai degraba catelusi, fiind invinsi cu 1-0 printr-un gol primit in repriza a doua.

La Timisoara, echipa locala a terminat prima repriza la egalitate, 1-1 cu Partizan Belgrad, dar a pierdut in cele din urma, scorul final fiind 1-2.

Singurele care au reusit sa aduca cate un punct acasa, au fost Urziceni si Vaslui care au remizat in deplasare, scor alb, 0-0.