Evenimentele MediaBlog TV LIVE continua saptamana asta cu doua meciuri din Champions League. Bayern - Steaua si CFR Cluj - AS Roma.

Meciul Bayern - Steaua, transmis marti seara, a fost urmarit de aproximativ 1000 de persoane pe Justin.TV. Rosi-Albastrii isi continua declinul ajungand la 13 meciuri fara victorie. Mai mult decat atat echipa condusa de Dorinel Munteanu a fost invinsa cu un sec 3-0 de Bayern.

Daca in prima repriza , stelistii au scapat cu fata curata la o serie de atacuri pornite chiar in primele minute, iar mai apoi au dat senzatia ca pot face ceva, in a doua repriza norocul romanilor s-a terminat. In doar 5 minute Toni si Klose au facut KO apararea romana, pentru ca mai apoi nemtii sa puncteze pentru a treia oara.

Intre timp Gigi Becali e ocupat cu valizele si campania electorala, platind jucatori prea mici pentru pretentiile unei competitii ca Uefa Champions League. Steaua mai are o singura sansa pentru a spera in calificarea in Cupa Uefa,victoria din ultima etapa de pe teren propriu cu Fiorentina care a pierdut in fata celor de la Lyon si are un avans de 2 puncte fata de Steaua, aflata in momentul de fata pe ultimul loc in grupa.

Tot un duel romano-italian se va desfasura maine seara la Cluj, acolo unde jucatorii lui Trombeta spera sa reuseasca performanta din tur, cand a invins AS Roma la ea acasa. Partida va fi transmisa in direct si pe MediaBlog TV.